Nízkopodlažná električka v Bratislave

Autor: Tomáš Agócs | 31.5.2012 o 20:03 | (upravené 31.5.2012 o 20:58) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  1201x

Hlavné mesto Slovenska sa od 1. júna pripojí k vyspelým západoeurópskym mestám v hromadnej osobnej doprave, začína sa premávať prvá nízkodpodlažná električka v Bratislave.

Ide o električku, ktorá sa vyrába v susednej Viedni. Skladá sa z piatich článkov,celková dlžka 32 metrov,šírka 2,4 metra, 100 % nízkopodlažné, klimatizované vozidlo s výsuvným schodíkom pri dverách, ktorý uľahčí nástup. Prepravná kapacita vozidla je 200 z toho 50 sediacich a 150 stojacich osôb.Hustota osôb pri maximálnej obsadenosti je 4 osoby/m2.Maximálna rýchlosť nízkopodlažnej električky je 70km/hod. Vozidlo bude k dispozícií od 1. júna kde široká verejnosť si ho môže vyskúšať bezplatne.

Primátor sľúbil, že električku počas troch týždňov od štvrtka do 20. júna nasadia na všetky radiály v rámci mesta a bezplatne si ju tak bude mať možnosť vyskúšať čo najviac ľudí. „Naším záujmom je, aby takpovediac každý Bratislavčan vyskúšal jazdu električkou,“ povedal Ftáčnik.

Podľa primátora musí Bratislava, rovnako ako iné európske mestá, podporovať neautomobilovú dopravu, preto musí mesto modernizovať vozový park. „Preto je pre mňa prioritou doprava, preto spoločne s poslancami hľadáme cesty a spôsoby, ako riešiť jednu z najzávažnejších výziev, pred ktorými stojí naše mesto,“ dodal primátor.

Bratislavčanom prajem aby aspoň raz vyskúšali novú nízkopodlažnú električku v našom hlavnom meste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?