Katastrofálne cesty I.

Autor: Tomáš Agócs | 24.2.2013 o 7:06 | (upravené 24.2.2013 o 7:58) Karma článku: 9,85 | Prečítané:  739x

Po skončení zimnej sezóny čaká vodičov nemilé prekvapenie - zničené cesty, výtlky, deformovaný povrch vozovky. Azda najväčším problémom sú výtlky na cestách, ktoré skúšajú manévrovacie schopnosti vodičov.

Obrovské trhliny a jamy sa tvorili kvôli opotrebovanosti vozovky , povrch ciest si vyžaduje okamžitú rekonštrukciu - problémom sú financie. V katastrofálnom stave sú aj cesty I. triedy, ktoré majú význam pre tranzitnú a vnútroštátnu dopravu, ich správcom je Slovenská správa ciest. Cesty II. a III. triedy spravujú samosprávne kraje, miestne komunikácie obce. Výtlky by mali opravovať počas celého roku, nová technológia opravy umožňuje opravu aj pri -15 stupňoch podmienkou je aby nesnežilo. Pri oprave vozovky sa musí poriadne ošetriť i okolie poškodeného miesta. Nesmie obsahovať vodu a spoje na okraji výtlku sa musia rozohriať, aby sa starý asfalt pevne spojil s novým. Stáva sa však, že jama sa len trochu vyčistí metlou  a naleje sa do nej asfalt. Takáto povrchná oprava vydrží spravidla len do najbližšej zimy.

V prípade, že dôjde k poškodeniu vozidla odporúčam nasledovný postup:

1, Fotodokumentácia poškodenia, vozovky - v prípade značnej škody privolať aj políciu.

2, Informovať poisťovňu o poškodení vozidla

3, Adresovať správcovi komunikácie Žiadosť o úhrade škody - priložte k tomu správu polície, fotodokumentáciu, faktúru za opravu.

 

Uvedomte si že sme na Slovensku a správca určite si vymyslí niekoľko dôvodov prečo Vám odmieta zaplatiť škodu. :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?