Zatraktívnenie vodnej dopravy v Bratislave

Autor: Tomáš Agócs | 29.4.2012 o 10:00 | (upravené 29.4.2012 o 11:41) Karma článku: 7,85 | Prečítané:  738x

Hlavné mesto SR by sa malo zameriavať na poskytovanie kvalitných služieb v oblasti vodnej osobnej dopravy. Prichádzajúcou letnou sezónou pribúdajú turisti, ktorí očakávajú pestré programy, ochotný personál, zaujímavé výleti na lodiach v okolí Bratislavy.

Slovenská plavba a prístavy (SPAP) - Lodná osobná doprava je jediným slovenským prevádzkovateľom vodnej osobnej dopravy v hlavnom meste. Zabezpečuje medzinárodnú plavbu na trase Bratislava - Viedeň, ktorá trvá cca. 1 hodinu a 45 minút aj s preplavením plavebných komôr vo Freudenaou. Preprava na trase je zabezpečená rýchloloďou METEOR, ktorá má kapacitu 112 miest, maximálnu rýchlosť 65km /hod. Výhliadkovú plavbu na trase Bratislava osobný prístav - Devín resp. Bratislavský okruh zabezpečuje SPAP loďami MARTIN o kapacite 160 osôb s maximalnou rýchlosťou 20 km/hod, PREŠOV kapacita 220 miest. Samozrejmosťou všetkých lodí je bufet a otvorená paluba. Spoločnosť vlastní aj reštauračnú lod ŽILINA s kapacitou 120 miest s maximálnou rýchlosťou 20 km/hod, v ponuke je široký sortiment výborných jedál.

Mimoriadne plavby sú zabezpečené rýchloloďou trasách Bratislava - Budapešť - Bratislava, Bratislava - Melk - Bratislava,Bratislava - Krems - Bratislava,Bratislava- Tulln - Bratislava a Bratislava - Gabčíkovo s preplavením plavebných komôr.

K špeciálnym plavbám patria: Karaoke párty,Jeans párty,Retro párty,Pivná party :)

Prioritou spoločnosti by malo byť zvyšovanie kvality v osobnej lodnej dopravy, vypracovať cestovný poriadok podľa prieskumu verejnosti ( 1 hodina na hrade Devín vôbec nestačí ), obstarávať daľšie lode ( podľa finančných možností spoločnosti, financie sú v dnešnej dobe citlivou témou...), upraviť poskytovanie zľiav, rožšíriť ponuku služieb verejnosti a hlavne sa zameriavať na turistov zo zahraničia...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?